Yurt Dışı Telefon, Tablet ve Televizyonlara Ek Ücret Geldi

2
620
views
Yurt Dışı Telefon, Tablet ve Televizyonlara Ek Ücret Geldi

Yurt dışından alınan ürünler için ek ücretler geldi. Buna göre yurt dışı telefon, tablet ve televizyonlara ek ücret dönemi başladı.

Yurt dışından alışveriş için dün yapılan düzenleme ile gümrük limiti 75 euro’dan 30 euro’ya düşürülmüştü. Bu düzenleme ile haksız rekabetin önüne geçmeyi düşünülüyordu. Bugün ise yeni bir düzenleme ile yurt dışından alınan ürünleri etkileyen karar Resmi Gazete‘de yayınlandı.

Yeni karara göre yurt dışından alınan telefon, televizyon, tablet, müzik çalar ve video oynatıcılardan alınan bandrol ücreti kademeli olarak artırılacak.

Yurt dışı telefon, tablet ve televizyonlara ek ücret dönemi ne zaman başlıyor?

51 ile 148 ekran büyüklüğünden televizyonlardan 10 ile 80 euro arasında, akıllı telefonlardan 20 euro, tabletlerden 10 euro, radyo sistemlerinden 1 euro, müzik çalarlardan 7 euro ve video oynatıcılardan 15 euro ekstra bandrol vergisi alınacak. Kararın yeni yıl ile birlikte uygulanması bekleniyor.

2 YORUMLAR

  1. Her geçen gün yeni bir şey çıkarıyorlar. Amaç Casper Vestel gibi cihazlara yöneltmek ama insanlar onu almıyor. Daha da borçlanıyor ki zaten onlarda Çin’de yaptırıp burada satıyorlar. Bir Apple, Samsung gibi destek de vermiyorlar hiçbir zaman.

  2. Yuh arkadaş ya, ülkede her şey her geçen gün pahalılaşıyor. Zaten taksit yok, telefon alamıyor insanlar bir de üstüne bunlar çıkıyor. Yazıklar olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here