Xiaomi Resmi Olarak Türkiye’ye Geliyor

2
641
views
Xiaomi, Vietnam'da İlk Mağazasını Açtı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Doğa Mobil İletişim Teknolojileri distrübütörlüğünde ülkemizde resmen faaliyet göstermeye başlayacak.

Tanıttığı birbirinden güçlü donanımlara sahip akıllı telefon modelleri ile kullanıcıların aklında yer eden Çinli üreticinin yükselişe devam ediyor.

Sadece kendi ülkesinde bağlı kalmak istemeyen firma birçok yerde etkisini gösteriyor. Hatta ülkemizde son olarak Hepsiburada.com tarafından satışa sunulan Mi 6 modeli daha telefon stoklara girmeden tükendi. Bu da ülkemizde markanın kullanıcılar tarafından ne kadar sevildiğini gösteriyor.

Türkiye’deki bu potansiyeli gören Çinli teknoloji devi ülkemizde resmi olarak bulunmak için çalışmalarına hız verdi. Ülkemizde Doğa Grup bünyesinde bulunan Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş, firmanın resmi distribütörü oldu.

Xiaomi ülkemize resmi olarak gelince ne değişecek?

Öncelikle ürünler resmi olarak garanti altında olacak. Şuan satılan ürünler gibi ithalatçı garantili değil, resmi distribütör garantili satılacak. Tabi ithalatçı garantili cihazlar satılmaya devam edecektir.

2 YORUMLAR

  1. Bu haber ne kadar doğru bilmiyorum ama inşallah olur. Karşında resmi bir garanti olmayınca insan ister istemez şüpheye düşüyor. Gerçi biz alıyoruz Mi’yi sevdiğimiz için. Ama diğer insanların da bu firmadan haberdar olması gerekiyor bence.

  2. Bu haberin doğruluğunu araştırdınız mı? LinkedIn denilen ve böyle önemli duyurular için hiç te uygun olmayan bir sitedeki tek satırlık bir yazıya güvenerek nasıl bu kadar kendinizden emin olabiliyorsunuz? Xiaomi’nin daha 2 ay önce kurulmuş, servisi olmayan, desteği olmayan, fan sitesi ile irtibata dahi geçmeyen bir şirkete değil distribütörlük, bayilik vermesi bile milli piyangodan büyük ikramiye kazanmak gibidir. Doğa’ya bir sorun bakalım anlaşmayı kim imzalamış? Xiaomi mi yoksa dıdısının dıdısı mı?
    Hadi sosyal medyada, forumlarda insanlar yazıyorlar ama sizler teknoloji sitesisiniz. Aslını araştırmadan haber yaparsanız sonra çok fena toslarsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here