Xiaomi Redmi Note 5A 2 Seçenek Olarak Gelecek

0
208
views
Xiaomi Redmi Note 5A 2 Seçenek Olarak Gelecek

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, yeni akıllı telefon olması beklenen Xiaomi Redmi Note 5A modeli, iki farklı seçenek ile kullanıcıların karşısına çıkabilir.

Xiaomi, ürünlerine uygun fiyatta imal etmek istediğinde genellikle ‘A’ harfini kullanarak seriler üretiyor. Bu kural, istisna olmaksızın tüm ürünler için geçerlidir. Örneğin, Xiaomi Mi TV 4‘ü biliyorsunuzdur; dünyadaki en ince televizyon ve sadece 4.9 mm kalınlığında. Ancak Xiaomi Mi TV 4A‘nın sportif hafif donanımı olduğunu sadece birkaç kişi biliyor. Bir başka örnek, birçok akıllı telefon kullanıcısı Xiaomi Redmi 4‘ü duymuş olabilir. Ancak bunların birçoğu, en ucuz Xiaomi ahizesini tanıyor, Redmi 4A sadece 75 $ fiyatla satılıyordu.

Xiaomi Redmi Note 5A’nın Oldukça Ucuz Olması Bekleniyor

Aynı senaryo yeni açıklanan Xiaomi Redmi Note 5A için de geçerlidir. Çok konuşulan ve çekici Xiaomi Redmi Note 4X‘in ardından beşinci nesil Redmi Note satırındaki ilk modele sahip olacak. Ancak şaşırtıcı olanı, Redmi Note 5A, iyi donanımın ötesinde çok düşük maliyetli olacak. Bugün, bu telefonun farklı Çinli operatörler için tasarlanmış birkaç seçeneği olacağı biliniyor. En ucuz olanı 90 dolar kadar düşük maliyete sahip olacak.

Xiaomi Redmi Note 5A’nın Teknik Özellikleri

Redmi Note 5A’nın ana versiyonu, 21 Ağustos tarihinde iyi bir özellik listesi ile satışa sunuldu. Alt versiyon;

  1. 5 inç 720p çözünürlüklü ekran
  2. Snapdragon 425 yonga seti
  3. 5 MP ön kamera
  4. 13 MP arka çekim
  5. 2 / 3 GB RAM
  6. 16 GB dahili depolama
  7. 3080 mAh yerleşik pil
  8. Android 7.1 Nougat işletim sistemi

Gibi özelliklere sahip olarak karşımıza çıkacak. Bu çeşit MDE6 olarak adlandırıldı ve sadece 90 dolar etiketiyle telefon pazarına girecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here