Xiaomi MIUI 9 ve MIUI 8 Hız Testi

0
347
views
Xiaomi, Arayüzü İle Büyük Başarıya İmza Attı

Xiaomi MIUI 9 ilk beta versiyonu resmen duyuruldu ve cihazın serideki diğer modellerden daha hızlı ve duyarlı olacağının da müjdesi verildi.

MIUI 9, Android 7.0 Nougat‘la birlikte geliyor ve ekranın bölünmesi gibi Nougat özelliklerinin yanı sıra daha hızlı uygulama başlatma süresi, daha akışkan bir deneyim için daha dinamik bir kaynak tahsisi ve diğer akıllı özellikler ve iyileştirmeler bulunuyor.

Bu nedenle, MIUI 9’un MIUI 8’e kıyasla ne gibi üstün özellikleri olduğunu inceleyeceğiz.

Xiaomi MIUI 9 ve MIUI 8 Hız Testi

Yapılan testlerde hafıza yönetimi açısından MIUI 8 MIUI 9’dan daha iyi sonuç veriyor gibi görünüyor. MIUI 8 uygulamaları MIUI 9’dan 1 saniye daha hızlı yüklemeyi bitirerek çok az bir farkla da olsa öne geçiyor.

Ancak aynı hız testi farklı uygulamalarla denendiğinde MIUI 9’un öne çıktığı durumlar da oluyor. Yani bize kalırsa hız konusunda iki modelin birbirinden pek de farkı yok gibi.

Hafıza gücüne bakıldığında ise MIUI 9’un totalde 5 saniye fark atarak MIUI 8’i geçtiği ve daha çok veriyi daha hızlı bir şekilde hafızasında depoladığı görülüyor.

MIUI 9 henüz beta aşamasında olmasına rağmen kullanıcılar tarafından MIUI 8 ile kıyaslandığında uygulama yükleme ve çalıştırma konusunda çok daha hızlı hissettirdiğine dair yapılan yorumların sayısı hiç de az değil. Ayrıca yeni arayüz ile animasyonlar da hızlandırılmış ve dinamikler güçlendirilerek kullanıcılara çok daha özel bir deneyim hissi sunulmuş.

MIUI İle Gelen Diğer Özellikler

  1. Çoklu pencere desteği
  2. Bildirimlerden hızlı cevap
  3. Optimize edilmiş doze modu
  4. RAM optimizasyonu
  5. Geliştirilmiş veri koruyucusu
  6. Her zaman açık VPN
  7. Arama tarama özelliği
  8. Çift boşluk özelliği
  9. Çift uygulamalar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here