Xiaomi Mi Mix 2’de Parmak İzi Okuyucu Olmayacak

0
236
views
Xiaomi Mi Mix 2'in Arka Paneli Sızdırıldı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu olması beklenen Mi Mix 2 hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Xiaomi Mi Mix 2 hakkında yeni detaylar haberimizde.

Geçen yıl, Xiaomi Mi 5S’in gelmesi beklenirken en çok konuşulan özelliklerden birisi ekran parmak izi tarayıcısı oldu. Ancak bu cihaz bu özelliğe sahip değildi. Dahası, Mi 5s’ten sonraki modellerde de aynı durum gözlendi. Birçoğu, bu sorunun Xiaomi ile ilişkili olduğunu düşünüyor ancak sadece çok az kişi Xiaomi’nin cam altı parmak izi tanıma teknolojisi üzerinde çalışmadığını biliyor. Böylece, Samsung Galaxy S8 dijital fotoğraf makinesi parmak izi sensörü kullanılmadan piyasaya çıktığında, insanların ne tepki vereceğini merak ediyorlardı. Şimdilik, bu pazardaki en büyük oyunculardan biri olan Güney Koreli bir biyometrik teknoloji şirketi olan CrucialTec‘den yola çıkan bazı yeni haberler var. Şirket Sony, Samsung, Xiaomi, Huawei, OPPO, Vivo ve hatta Meizu gibi akıllı telefon üreticilerinin bir kısmıyla işbirliği yapıyor.

Şu anda, akıllı telefon pazarında iki eğilim var. Üreticiler, arka kısımda ve ön tarafta çift kamera sensörlerinin yanı sıra çerçevesiz ekranlara sahip cihazlar üretiyorlar. Fakat çift kamera teknolojisi başarıyla uygulansa da, çerçevesiz ekranlar için aynı şey söylenemez. Bu nişteki ilk cihazlardan biri Xiaomi Mi MIX olarak kabul edilir. Tek bir bakış bizim bu telefona aşık olmamıza neden oluyor, ancak çok az insan Xiaomi’nin böyle bir cihazla listelere girmek için çok uğraştığını biliyor. Birincisi, ön kamerayı değiştirildi ve alt kısma yerleştirildi. Bu, telefonun üç kenarında da çerçeve bulunmaması için yapıldı. İkincisi, üretici piezoelektrik seramik sürücüyü kullandı; bu da titreşimlerin, cam üreticisi kullanıcıların bir hoparlör için geleneksel boşluk olmaksızın bir telefon hattından dinlemeleri yoluyla sağa yayıldığı anlamına geliyor. Artık bu teknoloji, güç tüketimini azaltmak için daha yenilikçi teknoloji olan AAC (Advanced Audio Coding) ile değiştirilecektir.

Mi Mix üzerindeki ekran ön panelin % ​​91.3’ünü kapladığından parmak izi tarayıcının öne yerleştirilmesi için kalan alan yok. Şirketin cihazın arkasına koyması nedeni budur ve bu yüzden bir bakıma modası geçmiş görünmesine sebep oluyor. Ancak bu düzeltilmelidir. Gelecek Xiaomi Mi Mix 2‘nin cam altıparmak izi algılayıcısını kullanacağını umuyorduk ancak Güney Koreli şirket, parmak izi tanıma doğruluğunda bazı sorunların olduğunu belirtti. Ve büyük olasılıkla bu teknolojiyi bu yılki modellerde göremeyeceğiz. Bununla birlikte, ekran üstü parmak izi tanımanın 2018 yılının ilk yarısında görünebileceğini de belirtti.

Xiaomi Mi Mix 2’nin Özellikleri

  1. %93’lük ekran gövde oranı
  2. 4 inçbir AMOLED ekran
  3. Qualcomm Snapdragon 835 işlemci
  4. 4-6-8 GB RAM seçenekleri
  5. 128- 256 GBhafıza seçeneği
  6. 500mAh pil
  7. 19MPana kamera
  8. 13 MP selfie kamerası

Başka bir üst düzey markaya gelince, Apple, 2012’de bir biyometrik teknoloji şirketi olan AuthenTec‘i satın aldı. Böylece, kendi ekran içi parmak izi teknolojisin üzerinde çalışıyor. Ancak CrucialTec, bu teknolojinin iPhone 8’de görünme ihtimalinin % 50 olduğunu düşünüyor. Bu basitçe, Android destekli akıllı telefonların parmak izi tarayıcı ile birlikte gelmek için daha fazla şansı olacağı demektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here