Xiaomi Mi 6 Silver Edition Sürekli Gecikiyor

0
309
views
Xiaomi Mi 6 Silver Edition Sürekli Gecikiyor

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, son amiral gemisi Mi 6 için farklı modeller üretmeye devam ediyor. Bu modellerden birisi de Xiaomi Mi 6 Silver Edition. Ama firmanın Silver Edition modelinde işler hiç de yolunda gitmiyor.

Xiaomi, her ne kadar Avrupa ve Amerika pazarında talep görmese de dünyanın en kalabalık iki ülkesinde zirveye oynuyor. Ana vatanında en çok telefon satışı gerçekleştiren dördüncü firma olan Xiaomi, Hindistan‘da ise ilk sırada yer alıyor. Ülkemizin de dahil olduğu bazı pazarlarda ise çeşitli distribütörler vasıtasıyla faaliyet gösteren firma, ilerleyen yıllarda Avrupa ve Amerika pazarında yer almak istediğini saklamıyor.

Xiaomi‘nin telefonlarının bu kadar popüler olmasının nedeni ise firmanın son derece ucuz ve kullanışlı cihazlar ile kullanıcıların karşısına çıkması olarak gösteriliyor. Bunun en güncel örneği ise Xiaomi Mi 6. Yaklaşık olarak iki ay önce satışa sunulan Mi 6’nın Ceramic Edition ve Silver Edition isimli iki özel versiyonunun raflardaki yerini alacağı belirtilmişti. Ceramic Edition bir dizi gecikmenin ardından sonunda satışa sunuldu fakat Silver Edition’dan hala ses yok.

Xiaomi Mi 6 Silver Edition neden gecikiyor?

Firmanın önemli isimlerinden Zang Zhituan, Weibo üzerinden yaptığı açıklama da, Mi 6 Silver Edition’un seri üretim aşamasının hayli zorlu geçtiğini ve bunu aşmak için uğraştıklarını belirtti. İnternet üzerinden 585 dolar fiyat etiketi ile satılan Silver Edition prototipine de göndermede bulunan Zhiyuan, bu cihazın legal olmadığına dikkat çekti.

Bu açıklamaya bakıldığında Xiaomi Mi 6‘nın Silver Edition versiyonunun satışa çıkması için biraz daha beklememiz gerekecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here