Xiaomi, Hızlı Büyümenin Endişesini Yaşıyor

2
492
views
Xiaomi Mi 6'nın yeni görüntüleri ortaya çıktı

Çin sınırlarında doğup dünyada adından söz ettiren markalardan biri olmayı başaran Xiaomi, hızlı büyümenin endişesini yaşamaya başladı. Yöneticiler daha kontrol içinde bir yükseliş ile kalıcı istikrar hedefliyor.

Teknoloji dünyasının son  yıllarında en hızlı büyüyen firmalarından biri olan Çinli Xiaomi, yöneticilerinin yüzünü oldukça memnun ediyor. Ama tüm olumlu gelişmelerin yanında şirket yöneticileri daha kontrol sınırları dahilinde büyümenin kendileri için daha kalıcı bir hedef olacağını belirtiyor. Patron Lei Jun‘un çalışanlara gönderdiği bir mektup şirketin amaçlarını doğrulayan kanıt olarak gösteriliyor.

Xiaomi, hızlı büyümenin sıkıntılarını çekmek istemiyor

Jun, çalışanlarına geçmiş dönemde çok hızlı büyüme rakamları elde ettiklerini ancak şimdi denge politikası izlemek zorunda olduklarını belirtiyor. Şüphesiz ki şirketin bu başarısında olan en büyük etken olarak fiyat performans arenasına oynayan ürünler olarak gösteriliyor. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre Çin‘deki perakende satışlarının  yüzde 10 gibi bir rakamı internet üzerinden gerçekleşiyor. Firmanın halihazırda sahip olduğu perakende mağazalar 14 milyon dolar gibi bir ciro rakamına ulaştığı söyleniyor. Firmanın gelecek hedefleri arasında ise, dijital bankacılık çözümleri bulunuyor. Bu konuda araştırmalar hala sürdürülüyor.

Sonuç olarak şirket kontrol sınırları içinde ve kalıcı bir büyüme ile çok daha istikrarlı bir marka haline gelmenin planlarını çoktan yapmaya başlamış gözüküyor.

2 YORUMLAR

  1. Bence firma yavaş yavaş ilerlemeli. Evet çıkardığı cihazlar fiyat performans bakımında çok önde ama onların arasında yazılımsal ve teknik destek olarak durması gerekiyor. Ülkemize resmi olarak gelse birçok samsung kullanıcısı bu firmanın telefonlarına geçer. Ama vergiler ile cihazların fiyatları nereye çıkar orası ayrı bir konu tabi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here