Xiaomi Avrupa’da İlk Fiziksel Mağazasını Açtı

0
329
views
Xiaomi Avrupa'da İlk Fiziksel Mağazasını Açtı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sürpriz bir adım atarak Avrupa’da ilk fiziksel mağazasını açtı. Peki Xiaomi Avrupa‘da hangi ülkede ilk mağazasını açtı?

Nisan ayında duyurduğu yeni amiral gemisi ile büyük bir ilgi gören Xiaomi, Mi Max 2 modeli ile de önemli başarılara imza atıyor. Bir dönem Türkiye pazarına girmek için hazırlıklar yapan firma, son anda planlarını ertelemişti. Xiaomi, şimdi ise Avrupa’da ilk mağazasını sürpriz bir şekilde Yunanistan’da açtı.

Xiaomi Avrupa’da

Çinli üreticisi böylece Avrupa’da ilk mağazasını açarak pazardaki yerini genişletmeye devam ediyor. Firma, Atina‘daki yeni Mi Home mağazası için bir iş arama portalı aracılığı ile teknoloji danışmanlarını arıyor.

Yayınlanan rapora göre, Yunanistan için resmi Xiaomi distribütörü, tam zamanlı bay ya da bayan satış elemanı ve satış sorumlusu, yarı zamanlı satış elemanı ve hizmet desteği için iş arkadaşları arıyor. İş ilanı için ideal adayların Mi hayranları olmaları ve genel olarak Xiaomi ürünlerini ve teknolojilerini sevmeleri gerektiği belirtiliyor.

Firmanın Avrupa‘ya adım atması artık global pazarda kendine yer edinmek istemesini iyice gözler önüne seriyor. Bakalım Xiaomi, önümüzdeki dönemde ülkemizde de böyle bir adım atacak mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here