Xiaomi Android One Programına Katılıyor

0
221
views
Xiaomi Redmi 5 Plus Çerçevesiz Ekranıyla Sızdırıldı

Son dönemin yükselen akıllı telefon üreticisi Xiaomi Android One platformuna dahil oluyor. İşte ortaya çıkan Mi 5X benzeri telefonun detayları.

Xiaomi ile Android One‘ın pek çok ortak noktası var. Durum böyle olunca bu ikilinin yollarının kesişmesi kaçınılmazdı. En sonunda Google ve Xiaomi arasında bir işbirliği anlaşması söylentileri yayılmaya başladı. Bu söylenti bile kullanıcıları oldukça heyecanlandırmaya yetti.

Xiaomi Android One platformuna ilk telefonunu çıkarıyor

Ortaya çıkan son bilgilere göre Xiaomi, geçen ay lanse ettiği Mi 5X modelinin Android One’lı versiyonu üzerinde çalışmaya devam ediyor. Donanım ve tasarım tarafından 5X’e oldukça benzeyecek olan modelin isminin Xiaomi A1 olacağı gelen bilgiler arasında. Firma bu modelin Çin pazarında Mi 5X’in önüne geçmemesi için ilk aşamada Çin dışında ön plana çıkaracağı da gelen bilgiler arasında.

Android One platformu 2014 yılında duyurulmuştu. Bu platforma dahil olan cihazlar saf Android ara yüzünü kullanarak kullanıcılara daha akıcı bir performans sunuyor. Bu platformun amacı orta seviye telefonlarda performansı ön plana çıkararak, güncellemeleri hızlıca telefonlara sunmak. İşletim sisteminin en çok şikayet alan konusu bu iki alan olunca ister istemez üretilen bu proje kullanıcıların ilgisin çekiyor. Geçtiğimiz dönemde General Mobile ile ülkemize de giriş yapan One platformunun çok beğenildiğini hatırlatalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here