Türk Yapımı Deliçeri Oyunu Animasyon Filmi Olacak

0
293
views
Deliçeri

Mobil oyun geliştiricisi Imagine Codes adlı şirket, mobil platformlar için geliştirdiği Deliçeri oyununun uzun metrajlı animasyon filmi için çalışmalara başladı.

Mobil oyun olarak gösterdiği başarılar sonucu beyaz perdeye aktarılan oyunlara bir yenisi daha ekleniyor. Fakat bu sefer Türk yapımı olan bir oyun sinemalarda karşımıza çıkacak.

Oyun, mobil platformlara sunulalı birkaç hafta oldu. iOS ve Android platformlarda oynanabilen oyun, dijital ve geleneksel basın tarafından adından oldukça söz ettirmeyi başardı. Bu kadar kısa sürede böylesine bir başarı yakalamasında ise oyunun hikayeye de önem vermesi gibi duruyor.

Deliçeri Oyunun Hikayesi

Osmanlı kültürü temel alınarak geliştirilen oyunda, ana karakterimiz Deliler birliğinden Yeniçeri Ocağına geçen bir Osmanlı fedasi. Oyunun adı da zaten buradan geliyor. Bizans kalesinden bilgi almak için içeri sızan karakterimiz bu görevi oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Geri dönüş yoluna koyulmadan hemen önce Bizans kumandanının kızını görüyor ve ona aşık oluyor. Osmanlı, Bizans kalesine saldırınca kumandan, kızını da alıp kaçıyor. Ana karakterimizin maceraları da burada başlıyor. Gönlünü kaptırdığı güzeller güzeli kızı bulabilmek için türlü engelleri aşmaya çalışıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here