Samsung Temizleme Uygulaması Device Maintenance, Play Store’da

0
344
views
Device Maintenance

Samsung, kendi ürettiği telefonlar için sistem temizleme uygulaması olan Device Maintenance uygulamasını Play Store’a ekledi. 

Samsung, cihazlarının sisteminde bulunan uygulamaları bir bir Play Store’a eklemeye başladı. Always On Display uygulamasını Play Store içine ekledikten sonra Device Maintenance temizleme uygulamasını da Play Store’a ekledi.

Telefon belleğini, kullanımda olmayan gereksiz uygulamaları ve dosyaları temizlemeye yarayan uygulama, hali hazırda kullanıcıların ulaşabildiği diğer temizlik uygulamalarına oldukça benziyor. Temizleme işlemini yapan uygulama, telefon durumu hakkında bir puan belirliyor ve bu puana göre telefonu daha çok iyileştirmeniz için çeşitli tavsiyelerde bulunuyor.

Samsung, bu uygulamayı sistemden ayırıp Play Store üzerine ekledi. Buradaki amaç, uygulamanın güncellenebilmesi için tüm sistemi güncellemek yerine sadece uygulama üzerinde geliştirme yapılabilecek olmasıdır.

Device Maintenance Uygulaması Özellikleri

Uygulamanın özellikleri, cihaz bataryasından daha verimli yararlanabilmek, zararlı yazılımları algılayıp temizlemek ve tek tuşla optimizasyon sağlamak. Ayrıca dört çeşit performans modu sayesinde tercihlerinize göre telefonunuzu iyileştirmeniz mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here