PlayStation 4 Satışları 60 Milyon Rakamını Geride Bıraktı

0
215
views
PlayStation 4 İçin Yeni Güncelleme

PlayStation 4 satışları rekora koşuyor. Sony, bugün yaptığı açıklama ile PlayStation 4’ün bilgisayar eğlence ve yazılım ürünleri satışında önemli bir dönüm noktasını geride bıraktığını belirtti.

PlayStation 4 satışları her geçen gün artıyor

Sony, yaptığı açıklamada 11 Haziran 2017 tarihi itibari ile PS4 satışlarının dünya genelinde 60.40 milyon adeti aştığını belirtti. Firma ayrıca PlayStation ekosistemi genelindeki kullanıcı etkileşimlerine dair de bilgiler paylaştı.

Firmanın kullanıcı etkileşimi ile ilgili yaptığı açıklamalar şu şekilde.

  1. Aylık aktif kullanıcı sayısı Mart 2017 sonu itibariyle dünya genelinde 70 milyona ulaştı.
  2. PlayStation Plus abonelerinin sayısı Mart 2017 sonu itibarıyla dünya genelinde 26.4 milyona ulaştı.
  3. Dünya genelinde aktif PS4 kullanıcılarının platformda harcadığı haftalık saat sayısı Mart 2017 sonu itibariyle toplamda 600 milyonu aşmış durumda.

Sony Interactive Entertainment Başkanı ve Global CEO’su Andrew House, bu başarı hakkında aşağıdaki düşüncelerini paylaştı.

Dünyanın dört bir yanında PS4’ü desteklemeye devam eden sevenlerimize ve iş ortaklarımıza müteşekkiriz. PS4 platformu en parlak zamanlarını yaşıyor. Bu yıl, PS4 sisteminin gücünden sonuna kadar yararlanan özel oyunlar ve iş ortağı oyunlarından oluşan muhteşem bir oyun yelpazesi lanse edilecek. Hem PlayStation VR içerik portföyünü genişleterek hem de çığır açan yazılım yelpazemizin yanında ağ hizmetlerimizi de zenginleştirerek genel PS4 ekosistemini genişletmeye devam edeceğiz. Dünya genelinde kullanıcılara en iyi eğlence deneyimini sunma ve PS4’ü oyunun en iyi adresi yapma yolunda emin adımlarla yürüyeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here