Microsoft Bu Yıl Windows Phone’a Odaklanmayacak

0
197
views

Microsoft‘tan Windows Phone kullanıcılarını üzen bir açıklama geldi. Anlaşılan bu yıl Microsoft, Windows Phone kullanıcılarını arka plana atacak.

Android ve iOS ile girdiği yarışta arka planda kalan Windows Phone, Windows Mobile 10‘un güncellemesi ile biraz olsun kendine gelmiş olsa da gün geçtikçe güç kaybetmeye devam ediyor. Gelen son bilgiler ise Microsoft, Windows Phone’u geri plana almaya karar verdi.

Microsoft, dün başlayan San Francisco‘daki Build geliştirici konferansında bu yıl içerisinde ağırlığını Windows 10 ve geliştirici araçlarına vereceğini açıkladı.

Konu ile ilgili Windows Müdürü Terry Myerson‘ın yaptığı açıklama şu şekilde; ”Windows Phone’a yönelik çalışmalar ve geliştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Ancak şu an için çalışma planımızın merkezinde WP bulunmuyor. Kullanıcılara ulaşmak istiyorsak WP konusunda daha farklı şeyler yapmamız gerekiyor. Yenilik konusunda önceliğimiz şu an Xbox ve HoloLens. Bu iki üründe yaptığımız şeyler ile kullanıcı yelpazemizi genişletmeyi amaçlıyoruz. Telefonlarımız konusunda son derece güzel şeyler yapacağız, ancak bu sene için önceliğimiz bu değil.”

Bakalım bu yıl beklenen yeniliklerin gelmeyeceği Windows Phone cihazları önümüzdeki yıl bir atak yapabilecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here