LG G3 Modellerindeki Ekran Kararması Sorununa Çözüm Bulundu

1
2772
views
LG G3 Modellerindeki Ekran Kararması Sorununa Çözüm Bulundu

Birçok LG G3 kullanıcısının ortak sorunu olan ve sınır telefonu bile aldıktan yalnızca birkaç ay sonra karşılaşılan ekran kararma sorununun bugüne kadar ekran kartından kaynaklandığı düşünülüyor ve sıfır fiyatı yaklaşık 1000 lira dolaylarında seyreden telefonun tamiri için 700 liraya varan tamir ücretleri talep ediliyordu.

LG firması G3 VE G4 model akıllı telefonlarının üretiminde diğer tüm model ve markalarda bulunan ve cihazın yüksek performans göstermesi durumunda ısınmasına bağlı olarak göreceği zararları engellemeye yarayan termal macun ya da termal ped kullanmamış. Bunun gerekçesi olarak LG Türkiye yetkili servisi tarafından yapılan açıklamada bu iki modelin yüksek RAM‘e sahip olmaması gösterilse de her iki modelde de zaman içerisinde aşırı ısınmaya bağlı olarak ekranda kararma, ekran kartında yanma, telefonda çatlamalar meydana gelmesi kaçınılmaz oluyor.

LG G3 ekran kararması sorunu nasıl çözülür?

Bu soruna manuel olarak çözüm bulmak isteyen kullanıcıların ise kullandığı yöntem sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırıyor. Herhangi bir elektronik servisinden temin edebileceğiniz soğutucu termal pedi ya da macunu telefonun arka kasasını açtığınızda kameranın hemen altındaki yaklaşık bir milimlik boşluğa yerleştirdiğinizde ekran kararma sorunundan kalıcı olarak kurtuluyorsunuz.

1 Yorum

  1. Elimde lg g3 32-16gb olmak üzere iki adet cihaz mavi ekrandan dolayı kapandı açılmıyor şimdi bu macun veya pedi yapıştırırsak sorun kalkacakmı hiç mantıklı gelmedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here