iPhone SE’nin Özellikleri ve Fiyatı

0
405
views

Apple tarafından biraz önce tanıtımı yapılan 4 inç‘lik iPhone modeli iPhone SE‘nin tüm özellikleri ve fiyatı ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Apple üst seviye modellerini her ne kadar 4.7 inç ve 5.5 inç üretmeye başlamış olsa da 4 inç ekran boyutuna sahip cihazlara geri dönüş yapmış durumda. Bakalım Apple‘ın bu hamlesi küçük ekran sevenlerin beklentilerini karşılayabilecek mi?

iPhone SE İşlemcisi

iPhone SE özellikleri

  1. 4 inç boyutunda ekran
  2. 64 bit Apple A9 işlemci
  3. 1 GB RAM
  4. 16 ve 64 GB dahili depolama seçenekleri
  5. 12 MP çözünürlükte arka kamera
  6. 5 MP çözünürlüğünde ön kamera
  7. Parmak izi sensörü
  8. 4.5G desteği
  9. Uzay grisi, gümüş, roze altın ve altın renk seçenekleri

iPhone SE Renk Seçenekleri

Tasarım olarak iPhone 5 ve iPhone 5S’e çok benzeyen iPhone SE, kenarları ile de iPhone 6 ve iPhone 6S’i andırıyor. iPhone SE ile güç butonu tekrardan üst bölüme yerleşmiş durumda. Ekranın küçük olmasından dolayı böyle bir karar alınmış olması yüksek ihtimal.

iPhone SE fiyatı

Şimdi sıra geldi herkesin merakla bekledi iPhone SE’nin fiyatına. Öncelikle cihazın 16 ve 64 GB dahili depolama alanına sahip modellerinin olduğunu tekrar hatırlatalım. Apple 16 GB’lık model için 399 dolar, 64 GB’lık model için 499 dolar fiyat etiketi belirlemiş durumda. 24 Mart tarihinde raflarda yerini alması beklenen cihaz ülkemize ise Mayıs ayında gelecek.

iPhone SE Fiyatı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here