iPhone Cihazlarda Hafıza Artırma

0
198
views
iPhone Cihazlarda Hafıza Artırma

Apple’ın 16 GB’lık bir giriş seviyesi modeli kullanıcıların en büyük sorunu depolama alanı problemi olarak karşımıza çıkıyor. Bugün sizler için iPhone cihazlarda hafıza artırma yönetime birlikte bakacağız.

Özellikle sadece 16GB‘lık bir giriş seviyesi modeliniz varsa iPhone kullanıcısı için ekonomik bir zorunluluk olan iPhone depolama alanı her zaman mükemmel hissettirmeyebilir. Yeni bir uygulama indirmeye veya birkaç fotoğraf daha tıklamaya çalışmanın acısını bilmeyen ve korkunç “yetersiz depolama alanı” mesajını görmeyen çok az sayıda iPhone kullanıcı vardır.

Genel geçer ve işe yaramayan hafıza artırma yöntemlerinin yanı sıra bu pek bilinmeyen yöntemle cihazınızla ilgili yaşadığınız tüm hafıza sorunlarını rafa kaldırmaya hazırlanabilirsiniz.

Uygulayacağınız bu yöntem cihazınıza herhangi bir zarar vermez ve garantinin geçersiz kalması gibi herhangi bir risk içermez.

iPhone cihazda hafızayı artırma yöntemi

  1. Adım: Ayarlar uygulamasına gidin ve daha sonra kullanılabilir depolama alanını görmek için Genel > Hakkında‘ya dokunun.

  1. Adım: iTunes Store uygulamasını açın, filmlere başlayın ve gerçekten uzun filmler bulun. “Yüzüklerin Efendisi: İki Kule” 6.83 GB ile iyi bir seçim. Sadece indirmek için telefonunuzda olduğundan daha fazla alan gerektiren bir film bulmanız yeterli. Kirala seçeneğine iki kez tıklayın.

  1. Adım: Filmi indirmek için yeterli alan olmadığına dair bir mesaj gördükten sonra, Ayarlar’a dokunun. Ardından, Genel > Hakkında bölümüne dönün. Birkaç yüz megabayt ya da daha fazla artmış depolama alanı olduğunu fark edeceksiniz.
  2. Adım: İşlemi tekrarlayın. Diğer bir deyişle, iTunes Store uygulamasına geri dönün ve filmi tekrar kiralamaya çalışın. Her seferinde, tekrarlanan işlem sonucunda verilen ücretsiz ek depolama alanı ile cihazınızın hafızasını kolayca artırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here