iOS 11 ile Cihaz Kurulumu Artık Çok Kolay

0
228
views
iOS 11

Apple, yeni çıkaracağı modellerinde olan iOS 11 ile, cihaz kurulumlarında otomatik kurulum özelliği olacak ve çok sırada sürede kurulum yapılabilecek. 

Daha kutusunu açmadığınız bir Apple cihazın ilk kurulumunu yapmak oldukça meşakkatli bir iş haline gelebiliyor. Fakat iOS 11 ile cihaz kurulumu otomatik bir şekilde yönetilebilecek ve çok kısa bir sürede tamamlanacak. Apple kimliğinizi, iCloud hesabınızı, Wi-Fi bilgilerinizi ve tercih ettiğiniz ayarları çok kolay bir şekilde aktarabileceksiniz. Bu sayede kurulum aşaması daha düzenli ve sıralı bir hale gelmiş oluyor.

iOS 11, Kurulum İşlemlerini Nasıl Yapacak?

Cihaz ilk kurulum aşamasında, eski Apple cihazınızdan bilgileri aktarmak için oldukça kolay bir yöntem geliştirildi. Aktarım yapabilmek için iki cihaz birbirine yakın bir vaziyette bekleniyor, bir süre sonra eşleştirme yönergeleri başlıyor.

Apple Watch eşleştirmesi yapıyor gibi mevcut cihazın kamerası ile yeni cihaz taratılıyor ve cihazlar yan yana konuluyor. Yeni cihaz sizden şifre istiyor ve mevcut cihazınızın şifresini giriyorsunuz. Sonrasında aktarım işlemleri başlıyor. Aktarım işlemi gerçekleştirildikten sonra, iPhone Bul, Konum, Apple Pay ve Siri’yi kolay bir şekilde kurabiliyorsunuz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here