Huawei Satışları Ne Duruma?

0
116
views
Huawei, Nokia'ya Patent Kullanımı İçin Ücret Ödeyecek

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, yılın ilk üç çeyreğinde yaptığı satışlar ile ilgili resmi bir açıklama yaptı. Çinli üreticinin yükselişi devam ediyor.

Son yıllarda mobil dünyada önemli bir aşama kaydeden Çinli akıllı telefon üreticisi, 2017’nin ilk üç çeyreğinden istediğine ulaşmış durumda. Şirketten yapılan resmi açıklamaya göre firma şu ana kadar dünya genelinde 100 milyondan fazla akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş durumda.

Huawei satışlarını artırmaya devam ediyor

Geçen yıl aynı döneme kıyasla satışlarını %19 oranında artıran firmanın CEO’su Yu Chengdong tarafından açıklandı. CEO’ya göre satışların artmasıyla birlikte şirketin işletme geliri de %30 oranında bir artış gösterdi.

Dünyanın en büyük pazarı Çin’de halen bir numaralı üretici olan firma, global pazarda ise Samsung ve Apple‘ın ardından üçüncü sırada yer alıyor. Firma birkaç yıl içerisinde Apple’ı geride bırakarak ikinci sırada yer almak için tüm atılımlara devam ediyor. Hatta kısa bir süre önce IDC tarafından yayınlanan bir rapora göre Çinli üretici yıl sonuna kadar akıllı telefon pazar payı noktasında Apple’ı geride bırakabilir.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Mate 10 serisi modellerini tanıtan firmanın satışlarını daha da artırması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here