Huawei P10 Çıkış Tarihi Sızdırıldı

0
222
views
Huawei P9 ve P9 Plus satış rakamları açıklandı

Huawei’in yeni amiral gemisi P10 ve büyük modeli P10 Plus hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. Şimdi de Huawei P10 çıkış tarihi ortaya çıktı.

Akıllı telefon pazarının önemli firmalarından birisi olan Huawei, 2016 yılını çok iyi geçirdi. Özellikle amiral gemisi modelinde ve diğer modellerinde önemli satış rakamlarına ulaşan firma, 2016 yılını 139 milyon civarında akıllı telefon satarak Apple ve Samsung’un arkasında üçüncü sırada yer aldı.

Firma bu yıl için ise hazırlıklarına son sürat devam ediyor. Firmanın yakın bir zamanda piyasaya sunması beklediğimiz cihazlar arasında amiral gemisi Huawei P10 ve bu cihazın büyük versiyonu Huawei P10 Plus yer alıyor.

Huawei P10 çıkış tarihi resmi kaynaklardan açıklandı

Huawei P10 ve P10 Plus hakkında ise bilgiler gelmeye devam ediyor. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı ve Tüketici Bölümü CEO’su olan Yu Chengdong, akıllı telefonun çıkış tarihi hakkında bilgiler verdi. Chengdong’dan gelen bilgi Huawei P10 ve P10 Plus‘ın Mart ya da Nisan ayında sunulacağı şeklinde.

Firmanın P10 modelinde düzen ekran, P10 Plus modelinde ise kavisli bir ekran kullanması bekleniyor. Cihazlarda firmanın kendi işlemcisi 8 çekirdekli işlemci ve ARM Mali-G71 grafik işlemci kullanılması bekleniyor. 6 GB RAM‘e yer verilecek cihazlarda, 256 GB’a kadar farklı versiyonlarda gelecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here