Huawei Mate 10 İşlemcisi Kesinleşti

0
272
views
Huawei MWC 2018'de Yer Alacağını Doğruladı

Huawei’nin önümüzdeki aylarda tanıtmayı planladığı akıllı telefon modeli Huawei Mate 10, güçlü donanım özellikleri ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Gelen son bilgilere göre akıllı telefon modelinin işlemcisi kesinleşti.

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, bugünlerde geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü phablet modeli Mate 9’un halefi olması beklenen Mate 10 üzerinde sıkı bir çalışma yürütüyor. Bugün gelen bilgilere göre Çinli akıllı telefon üreticisi, Mate 10 modelinde 10 nm’lik Kirin 970 işlemcisini kullanmayı planlıyor.

Huawei Mate 10 grafik arabirimi de kesinleşti

Kullanılacak işlemci modelinin, Snapdragon 835 ve Exynos 8895 ile kafa kafaya bir performans sergilediğini belirtmekte fayda var. Ayrıca işlemci üzerinde Cortex-A73 çekirdekleri kullanılması planlanıyor. Akıllı telefon grafik işlemci tarafında ise güncellenen Mali-G71MP12 grafik arabirimine yer vermesi bekleniyor.

Son olarak cihazın Ekim ya da Kasım ayı içerisinde tanıtımın gerçekleşeceğini hatırlatalım. Ayrıca firmanın son dönemde oldukça popüler olan çerçevesiz tasarım modasına ayak uyduracağı düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here