Huawei Gelecek Yıl Bir Katlanabilir Telefon Çıkarmaya Hazırlanıyor

0
116
views

Geçtiğimiz iki yılda cep telefonlarına baktığımızda birkaç eğilimin ortaya çıktığını görebiliyoruz. Bunlar, ikili kamera ayarlarından, çerçevesiz tasarımlara, kulaklık jakını bırakma ve daha fazlasına kadar değişiyor. Gördüğümüz sonraki eğilim katlanabilir telefonlar olabilir. ZTE yakın zamanda Axon M‘yi piyasaya sürdü ve Samsung‘un da katlanabilir bir cihaz üzerinde çalıştığını biliyoruz. Peki, sıradaki kim? Cevabınız Huawei ise doğru tahmin ettiniz.

Huawei Katlanabilir Telefon Ne Zaman Çıkacak?

Huawei’nin tüketici grubunun CEO’su CNET’e konuşan Richard Yu, şirketin şu anda katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığını doğruladı. Şu anda cihaz üzerinde çalışılıyor olmasına rağmen, henüz piyasaya sürülmeye hazır değil. Yu, gelecek yıl cihazın hazır olabileceğini söyledi, ancak daha iyi, daha esnek bir ekran teknolojisi ve mekanik tasarıma ihtiyacı var.

” İki ekranımız var. Ancak yine de ekranlar arasında küçük bir boşluğumuz var. Bu iyi değil, bu boşluğun ortadan kaldırılması lazım. ”

Katlanabilen bir telefona ek olarak, Yu, Samsung ve Apple‘a odaklandı. Şu anda, Huawei, dünyadaki üç numaralı telefon üreticisi olarak yer etmiş durumda. Huawei’nin en büyük akıllı telefon satıcısı ünvanını talep edip etmeyeceği sorulduğunda, cevap elbette evetti.

” Kesinlikle onları geçeceğiz. Belki de bu konuda mütevazi değiliz ama kimse bizi durduramaz.”

Huawei’nin genişlemek istediği bir alan Birleşik Devletleri‘dir. İşlerinin çoğunu Asya’da ve Avrupa’da yapan şirket kısa süre önce bunu yapmak için Huawei Mate 10, Mate 10 Pro ve Mate 10 Porsche Design‘ı duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here