Huawei Apps Store Genel Kullanıma Sunuluyor

0
161
views
Huawei, Nokia'ya Patent Kullanımı İçin Ücret Ödeyecek

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, özenle seçilmiş özel uygulamaların yer aldığı Huawei Apps Store’u dünya genelinde kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Şuan Çin’de belirli bir SDK aracılığı üzerinde kullanılan uygulama, böylece Çin dışındaki kullanıma sunulmuş olacak. Uygulama Google Play Store üzerinde yer alarak, kullanıcılara istediği taktirde temel bir uygulama kurma işlemi ile uygulamayı telefonuna yükleyebilecek.

Huawei Apps Store sekiz dil destekli geliyor

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, kendi uygulama mağazasında 4.5 puan ortalamasına sahip seçkin ve ücretsiz uygulamalar yer alacak. Oyun ve uygulamalar aile dostu olup, cinsellik, bahis ve kumar gibi uygulamalara yer verilmeyecek. Uygulamanın Google Play Store üzerinde 8 dil seçeneği (İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Portekizce, Lehçe ve Rusça) ile yer alması bekleniyor.

Geliştiriciler ise başvurularda herhangi bir ücret ödemeyecek. Ücretsiz olarak uygulamalarını Apps Store üzerinde yayınlayabilecek. Şuan mağazada bulunan uygulamalardan benzer ve gereksiz olanlar ise en aza indirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here