Huawei, Apple’ı Geride Bırakmak Üzere

0
258
views
Huawei Artık Dünyanın En Büyük İkinci Telefon Üreticisi

Dünyanın en büyük üçüncü telefon üreticisi Huawei, Apple ile arasındaki farkı o kadar azalttı ki bu çeyrek sonunda Apple’ı geride bırakabilir.

Bugün paylaşılan habere göre Çinli üretici Huawei, üçüncü takvim çeyreğinde Apple‘ın toplam satış adedini geride bırakarak ikinci sırada kendine yer bulabilir.

Daha önce firma yetkililerinin yaptıkları açıklamalar arasında gelecek hedefi olarak önce Apple‘ı, daha sonra Samsung‘u geride bırakarak akıllı telefon sektöründe lider hale gelmek bulunuyor. Bu hedefine 2021 yılında ulaşacağını ön göre firma, sanıyoruz ki daha önceden bu hedefine ulaşmış olacak. Firma daha şimdiden Apple ile satış rakamları arasındaki farkı oldukça küçülttü. Şuan iki firma arasında fark 2.5 milyon adet akıllı telefona kadar düştü.

Huawei başarabilecek mi?

Eylül ayının sonuna kadar sürecek üçüncü çeyrekte P ve M serisi akıllı telefonlarıyla Honor markalı alt seviye modellerinin iyi satacağını düşünen firma, 40 milyondan fazla akıllı telefon satışı daha gerçekleştirmek istiyor. Apple kullanıcılarının şuan yeni iPhone modellerini beklediği düşünülürse, Çinli akıllı telefon üreticisi bu süreyi değerlendirip öne geçtiği taktirde dünyanın en çok telefon satan ikinci firması ünvanına sahip olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here