Galaxy Note 8 Ön Sipariş Rakamları İle Şaşırttı

0
224
views
Samsung Galaxy Note 8'in Bataryasını Sakın Bitirmeyin

Samsung’un geçtiğimiz hafta tanıttı yeni amiral gemisi Galaxy Note 8, ön sipariş rakamları ile Galaxy Note 7 modelini geride bıraktı.

Akıllı telefon pazarının lideri konumunda bulunan Samsung, geçtiğimiz sene satışa sunduğu Note 7 ile son derece başarı bir çizgi yakalamıştı. Gerek ön sipariş, gerekse de satış sürecinde hayli ilgi göre Note 7, satışa çıkmasının ardından kısa bir süre sonra geri toplatılmıştı. Firma geçen hafta ise Note serisinin yeni üyesi Note 8 tanıtmıştı. Yeni cihazın selefi kadar başarılı olur yoksa olamaz mı soruları kafaları kurcalarken, beklenen açıklama firmanın en yetkili ağzından geldi.

Galaxy Note 8 ön sipariş Note 7’ye oranla daha fazla

Samsung’a yakın kaynaklardan alındığı iddia edilen bilgilere göre, Note 8 ön sipariş rakamları baz alındığında Note 7’den daha iyi bir performans sergiliyor durumda. Note 8’in an itibari ile Note 7‘den %30 oranında daha fazla ön sipariş aldığı dile getiriliyor. Elbette bu satış rakamlarının hangi ülke veya bölgeleri kapsadığına dair henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

Öte yandan Note 8 fiyatının ülkemizde hayli yüksek olmasından, ön sipariş sürecinin pek iyi gitmediği tahmin ediliyor. Zira 4999 TL‘den duyurulan model teknoloji severler tarafından tepki çekmişti. Samsung Türkiye’nin önümüzdeki günlerde Note 8’in fiyatında bir oynama yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here