Galaxy Note 8 Ekranı Ödül Aldı

0
181
views
Galaxy Note 8, Android Oreo Güncellemesi Başladı

Samsung’un en son tanıttığı amiral gemisi Galaxy Note 8 ilk ödülünü aldı. Birkaç ay önce Galaxy S8’e verilen en iyi ekran ödülünün yeni sahibi Note 8 oldu.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefonları ile ödüle doymuyor. Geçtiğimiz aylarda Galaxy S8, DisplayMate tarafından en iyi ekrana sahip telefon seçilmişti. Şimdi de Note 8, Galaxy S8’i geride bırakarak ilk kez A+ derecesinde bu ödüle layık görüldü.

Galaxy Note 8 ile daha iyi ekran deneyimi

6.3 inç büyüklüğünde ekranı ile dikkat çeken cihaz, parlaklık bakımından Galaxy S8‘den %22 daha yüksek. Raporda telefonların otomatik parlaklık özelliği açıldığında Note 8‘in maksimum ekran parlaklığının daha yüksek olabileceği belirtiliyor.

Daha yüksek parlaklık düzeyine ek olarak, DisplayMate, Note 8’in Galaxy S8’e kıyasla daha büyük doğal renk gamına sahip olduğunu ve telefonun yüksek ortam ışığı ayarındayken daha iyi renkler ürettiğini belirtiyor. Ayrıca Note 8’in renk doğruluğunda, görüntüleme açısında, görüntü işlemcisinde, performans ve güç tasarrufu modlarında Galaxy S8’den daha iyi durumda olduğu belirtiliyor.

Rapordan ortaya çıkan sonuç ise Samsung‘un telefonun ekranlarında her geçen gün daha sağlam geliştirmeler yaptığını gözler önüne seriyor. İlk bakışta S8’e göre kamera ve RAM dışında fazla değişiklik yok gibi görünse de rapor cihazdaki gelişmeleri gözler önüne net bir şekilde seriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here