En Çok Satan Windows Phone Modeli Açıklandı

0
267
views

En çok satan Windows Phone modeli ile ilgili şu ana kadar detaylı bir bilgi bulunmuyordu. Fakat AdDuplex adındaki araştırma firması en çok satan cihazı açıkladı.

Microsoft, Windows Phone 8 ile birlikte yeniden hayatımıza giriş yapmıştı. Ülkemizde de satışa Nokia ve HTC markaları adı altında çıkmıştı. Nokia daha sonra yerini Microsoft’a bırakırken, HTC de Windows Phone ile çalışmaya ara vermiş durumda.

En Çok Satan Windows Phone

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere en çok satan Windows Phone cihazı Nokia‘dan. Bir zamanlar efsane markası böylelikle bir kez daha karşımıza çıkmış oldu. Microsoft’a satılmasının ardından 2 yıldan fazla geçmesine rağmen Windows Phone pazarında tek hakim olarak karşımızda.

En Çok Kullanılan Windows Phone Sürümü

Açıklanan bir diğer veri ise Windows Phone sürümlerinin kullanım oranları. Açıklanan veriye göre Windows Phone 8.1 %77.1’lik oran ile lider görünüyor. Windows 10 Mobile sürümü ise şimdilik kendisinden beklenen atılımı yapamamış görünüyor. Oranı ise %9.5. Bunun nedeni olarak Microsoft’un daha önce çıkarılan modeller için dağıtıma detaylı olarak başlamamış olması. Bu oran dağıtımın başlaması ile birlikte hızlı bir şekilde artış gösterecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here