Apple ve Samsung’a Yakından Takip

0
242
views
Huawei Honor 9 Lite Özellikleri ve Fiyatı

Çin’in teknoloji devlerinden olan Huawei, 2015 yılı içerisinde 100 milyondan fazla cihaz satışı yaptığını duyurdu. Bu sıradan ve kolay ulaşılabilecek bir başarı değil.

Son yıllarda teknoloji dünyasında etkinliğini ve baskısını hızla artırmayı başaran Huawei, Çin‘de bir çok firmanın önüne çıkmış durumda. Firmanın başarısı artık Çin ile sınırlı kalmayıp tüm dünyaya yayılmış durumda. Durum öyle ki firma 2015 yılı içerisinde dünya genelinde 100 milyondan fazla cihaz satışı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Oldukça büyülü bir rakam olan 100 milyon satışını daha önce başaran sadece iki firma mevcut. Tabi bunları tahmin etmek o kadar da zor değil. Bunlar Apple ve Samsung. Yani Huawei 100 milyon satışa ulaşan üçüncü teknoloji devi durumunda.

Yıl sonuna kısa bir süre kalan bu rakama ulaştığını Weibo üzerinden paylaşan firmanın asıl başarıyı 2016 yılında yakalayacak gibi görünüyor. Huawei Mate S ve Mate 8 modellerini duyuran firma, 2016 yılında bu cihazların satışa çıkması ile birlikte satışlarını daha da artıracağa benziyor. Hal böyle olunca artık Apple Samsung rakabetinden bahsederken bu rakabete Huawei’yi de ekleyeceğiz. Bakalım Huawei’n bu başarası karşısında Apple ve Samsung‘dan ne gibi hamleler gelecek?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here