Apple’ın Siri’si Tek Başına Bir Cihaz Olacak

0
242
views
siri
Siri

Apple’ın akıllı asistan olarak nitelendirdiği Siri, yayınlanan bir rapora göre tek başına bir cihaz olacak.

Günümüz teknolojisinin geldiği seviye öyle büyük bir hal aldı ki, akıllı telefonlar, akıllı ev teknolojileri, yapay zekalar derken nerelere ulaştı. Nesnelerin interneti ile yaygınlaşmaya başlayan akıllı asistanlar, mobil cihazlarda da kullanılmaya başladı. Bu asistanlar, yaşadığımız Dünya’yı daha etkin kontrol edebilmek için ayrı cihazlar olarak karşımıza çıkmaktalar. Google’ın Home Asistanı, Amazon’un Alexa’sı derken yeni bir cihaz daha çok yakında insanlara sunulmaya başlanacak.

Siri cihaz oluyor

Dünya ekonomi yayınlarında önde gelen şirketlerden biri olan Bloomberg’in yaptığı açıklamalarda Apple, içinde bulunduğumuz Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 2017 etkinliğinde, Siri’nin cihaz halini tanıtacak. Hatta bu cihaz Apple tarafından üretilmeye başladı bile.

Apple mobil cihazlarında kullanılan asistanını, daha da geliştirilerek işlevselliğine yeni boyutlar kazandıracak. Bu akıllı asistanın ayrı bir cihaz olması, özellikle akıllı ev teknolojilerinde ona sıkça rastlayacağımızı göstermekte. Apple’ın bu girişimi, Google ve Amazon’a rakip olabilecek mi gelecek günlerde göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here