Android Oreo’yu Kök Yazılım Olmadan Alın

1
256
views
Android Oreo'yu Kök Yazılım Olmadan Alın

Android, her büyük Android güncellemesinde olduğu gibi masada da pek çok yeni özellik ve değişiklik sergiliyor ve şimdi Android Oreo’nun Android OS‘nin bir sonraki büyük güncellemesinin olduğunu biliyoruz. Ancak şu an için bu güncelleme yalnızca piksel ve nexus cihazları için kullanıma sunulmuştur ve bu güncellemenin cihazlarımızı etkilemesi için uzun süre beklemek zorundayız.

Ancak şu an cihazınızda kök yazılım olmadan da yeni Android Oreo özelliklerini denemek için sabırsızsanız doğru yerdesiniz demektir.

Uyarlamalı Simgeler

Android Oreo’da tanıtılan bir başka harika özellik, simgeleri farklı şekillere değiştirebileceğiniz ve Adapticons adlı bir uygulamayı kullanarak aynı özelliği elde edebileceğiniz uyarlanabilir simgeler olarak adlandırılıyor.

Bildirimi Ertele

Android Oreo’nun tanıtılan bir diğer harika özelliği erteleme bildirimi. Bir bildirim aldığınızda bildirimi yalnızca sağa doğru hızlıca kaydırın ve bildirimi ertelemek için bu saat simgesine dokunun. Bu, mesajın 15 dakika uzağında kalmasını sağlayacak, sonra zaman geldiğinde hemen dönecek.

Gezinti çubuğu

İlgilendiğiniz durumda Android Oreo gezinme düğmesini almak için artık köklü olmayan bir yöntem var. Bu yüklemeyi oyun mağazasından piksel gezinti çubuğu olarak indirebileceksiniz. Yüklendikten sonra uygulamayı açın ve etkinleştirin.

Otomatik olarak Wi-Fi’yi etkinleştir

Her önemli güncellemeyle birlikte Android, çok sayıda yeni özellik uygulayarak Android deneyimini geliştirmeye çalışıyor; bu sefer, kaydedilen herhangi bir ağdaki bir restoranda olduğunuzda wi-fi‘nizi otomatik olarak etkinleştiren bir özellik eklemişler.

1 Yorum

  1. Haber eksik gibi geldi, ayrıca root kelimesini Android için terim olarak kullanıldığından çevrilmemeli. Yazıda kök şeklinde çevrilmiş fakat neredeyse hiçbir şey belli olmuyor diyebilirim. Haber’de de hiçbir şey göremedim oldukça boş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here