Android Nougat 7 / 7.1’de Xposed Çerçevesini Yükleme

0
280
views
Android Nougat 7 / 7.1'de Xposed Çerçevesini Yükleme

Köklü bir cihaza sahipseniz ve Xposed Framework’ü henüz telefonunuza kurmadıysanız, telefonunuzda bir sürü şeyi ayarlama şansı bulamıyorsunuz demektir. Xposed Framework, Android cihazınıza yeni özellikler ve seçenekler eklemenize izin veren tonlarca modül için destek ekler.

Xposed sistemi resmi olarak Android Lollipop ve Marshmallow için kullanılabilir olmasına rağmen, ancak Nougat için henüz mevcut değildir. Bununla birlikte, Android Nougat‘a Xposed Framework yüklemenin bir yolunu bulduk ve tam da bu yazıda size göstermeye karar verdik.

Android Nougat 7 / 7.1’de Xposed Çerçevesini Yükleyin

Şimdi, başlamadan önce AOSP tabanlı rom veya özel bir rom kullandığınızdan emin olun çünkü Xposed sistemi MIUI veya Samsung‘un dokunmatik wiz gibi özel derili Romları ile çalışmaz.

Önkoşullar

  1. Aygıtınızın kök yazılıma sahip olması gerekir
  2. Önceden kurulmuş TWRP kurtarma sistemine sahip olmalısınız
  3. Cihazınızda Android Nougat 7.0 + çalışıyor olmalı

Şimdi gerekli dosyaları indirerek başlayalım ve ilk önce cihazımızın CPU mimarisi hakkında bilgi sahibi olalım. Dolayısıyla Play Store’u açın ve Droid Hardware Info adlı bir uygulama kurun ve açın, şimdi sistem sekmesine gidin ve buradan kendi cihaz mimarinizi teyit edebilirsiniz. Eski nesil SOC ise, mimariniz ARM olabilir ya da Intel tabanlı bir CPU‘ya sahipseniz mimari X86 olacaktır.

İşlem basamakları

  1. Bir kere CPU mimarisi onaylandıktan sonra açıklama kutusuna gidin ve xposed sistem zip dosyasını mimarinize ve xposed yükleyici APK dosyasına göre indirin ve onları cihazınızın dahili belleğine yerleştirin.
  2. Bunu yaptıktan sonra, önce xposed yükleyici uygulamasını kurun ve bilinmeyen kaynakların etkinleştirildiğinden emin olun. Bu uygulama daha sonra Xposed modüllerini yönetmek için kullanılacaktır.
  3. Şimdi, cihazınızı kapattıktan sonra, belirli bir birim ve güç tuş birleşimini kullanarak TWRP kurtarma işlemine başlamalısınız ve bu kombinasyon, cihaz üreticisine göre değişir. Öyleyse eğer anahtar kombinasyonunuzu bilmiyorsanız, o zaman öncelikle Google’da araştırın.
  4. TWRP kurtarma işlemini başarıyla başlattıktan sonra yapmanız gereken ilk şey, geçerli ROM’unuzun bir yedek kopyasını oluşturmaktır; bu nedenle, bir önyükleme döngüsüyle sonuçlanırsa, o zaman Rom’unuzu geri yükleyebilirsiniz ve hiçbir veri kaybolmaz.
  5. Şimdi bir kez yedekleme bittiğinde geri dönün ve kurulumu tıklayın ve daha önce indirdiğiniz xposed zip dosyasını bulun ve onu seçin. Şimdi, zip dosyasını flaşlamak için bu mavi düğmeyi sağa doğru hızlıca kaydırın.
  6. Yanıp sönme işlemi tamamlandıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın ve cihazınızı açana kadar bekleyin.

Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra modülün değişiklikleri gerçekleşir. Şimdi xposed kurulum uygulamasına geçin ve açın, burada açıkça xposed durumunun etkin olduğunu görebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here