Android Kullanım Oranları Açıklandı

0
238
views

Google, Android kullanım oranları hakkında Ocak 2016 (Yayınlanan verilen Aralık 2015’e aittir) verilerini yayınladı. Açıklanan veriler ışında dağılımını yakında bakıyoruz.

Google tarafından her ay düzenli olarak açıklanan kullanım oranlarına bir yenisini daha ekledi. Yılbaşı nedeniyle biraz gecikmeli olarak açıklansa da kulanım oranlarında güncel sürümlerdeki artış sevindirici.

2015 yılının son çeğreğinde duyurulan Android 6.0 Marshmallow sürümü, dev markaların güncellemeye başlamamasına rağmen artış göstermeye devam ediyor. Yavaş bir şekilde de olsa yükselişi gösteren Marshmallow markaların güncelleme vermesi ile birlikte yüksek bir hız ile artış gösterecek gibi görünüyor. Şimdilik Android sürümleri arasında sadece %0.7’lik bir orana sahip olsa da Şubat ve Mart aylarında bu oranda ciddi bir artış bekleniyor.

Açıklamanın kaybedenleri ise KitKat ve daha önceki sürümler. Bunun sebebi ise yeni çıkan cihazlar da Lollipop sürümü ile gelmesi olarak görünüyor. Tabi markaların cihazlara Lollipop güncellemesi verdiğini de unutmamak gerek.

İşte karşınızda Aralık 2015 kullanım oranları;

Android Aralık 2015 Kullanım Oranları

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here