Android O’nun İsimi: Android Oreo

0
238
views
Android O'nun İsimi: Android Oreo

Google tarafından geliştirilen ve günümüzün en popüler mobil işletim sistemlerinden olan Android’in yeni sürümünün adı belli oldu. Yeni Android, karşımıza Android Oreo ismi ile çıkacak.

Google’ın sevilen mobil işletim sistemi Android, yeni sürümü ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İlk olarak Android O olarak lanse edilen yeni sürümün “Oreo” ismiyle gelmesi beklenirken Evan Blass’ın son paylaşımı ile bu iddiaları doğruladı.

21 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Güneş tutulmasının göreceği ilgiden faydalanmak isteyen Google, bunu bir pazarlama stratejisi olarak kullanmayı hedefliyor.

Android Oreo geliyor

Teknoloji dünyasında yaptığı sızıntılar ile gündeme gelen Evan Blass, yeni Android‘in ismi ile ilgili bir paylaşım yaptı. Attığı tweet ile Güneş tutulmasına gönderme yapan Blass, bir de Oreo resmi paylaştı.

Her ne kadar resmi bir açıklama yapılmasa da Google tarafından, Evan Blass’ın bu paylaşımın gerçeklik payı oldukça yüksek. Çünkü daha önce birçok ankette mobil işletim sistemin adı için Android Oreo isminin galip gelmesi bu ihtimali daha da güçlendiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here